Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Życzenia dla Weteranów Powstania Warszawskiego

Życzenia dla Weteranów Powstania Warszawskiego

Z okazji 72. rocznicy Powstania Warszawskiego, leśnicy z Nadleśnictwa Gołąbki składają wszystkim Weteranom wyrazy najwyższego uznania za patriotyczną postawę, odwagę  i bohaterstwo. Szczególnie gorąco dziękujemy za przekaz historyczny i wiedzę o przeszłości naszej Ojczyzny, krzewiącą patriotyzm kolejnych pokoleń Polaków. Wasz przykład jest najlepszą lekcją historii a świadectwo życia inspiracją do pracy na rzecz dobra wspólnego.

Cała załoga Nadleśnictwa życzy naszym Bohaterom wszelkiej pomyślności oraz zadowolenia z dobrze spełnionego obowiązku. Niech zawsze dopisuje Wam zdrowie, a satysfakcja z dokonań towarzyszy każdego roku. .                                                                                                                                                                  

Nadleśniczy Nadleśnictwa Gołąbki wraz z załogą

 

Piękna inicjatywa Muzeum Powstania Warszawskiego i wrocławskiej Fundacji SENSORIA …

Akcja ma już dwuletnią tradycję, na początku do napisania listów do powstańców zachęcono dzieci przebywające w szpitalach. Powstańcy na przesłane laurki zareagowali dużym wzruszeniem, wielu z nich chciało odpowiedzieć autorom, więc zadbano, aby każdy list opatrzony został informacją o nadawcy. Tak nawiązało się wiele korespondencyjnych przyjaźni.

Każdy, kto zechce podziękować uczestnikom Powstania Warszawskiego, może to zrobić wysyłając jedną z ponad miliona bezpłatnych kartek. Umożliwia to edukacyjny projekt "BohaterON - włącz historię", którego celem jest uhonorowanie żyjących powstańców.

JP

Więcej o akcji: https://bohateron.pl/o-akcji/