Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Kolejna edycja Festynu Archeologicznego w Biskupinie

Kolejna edycja Festynu Archeologicznego w Biskupinie

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, rusza kolejna edycja Festynu Archeologicznego w Biskupinie.

Trudny do przewidzenia rozwój sytuacji związanej z epidemią koronawirusa zmusił Dyrekcję Muzeum w Biskupinie do skrócenia okresu trwania Festynu do 4 dni. Postęp programu szczepień umożliwia organizację XXVI Festynu Archeologicznego w dniach 11-14 września Tegoroczna edycja Festynu zorganizowana zostanie pod hasłem „Powrót do przeszłości”.

Zaprezentowany zostanie szeroki wachlarz atrakcji, wśród których znajdą coś dla siebie zarówno dorośli, młodzież szkolna, jak i rodziny z dziećmi. A wszystko to w ciekawej formule i podane w sposób bezpieczny, z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Łowcy epoki kamienia, wędrowni metalurgowie, rzymscy legioniści, a może średniowieczni zbrojni?

Leśnicy z Gołąbek nalezą do weteranów imprezy, która na stałe wpisała się do cyklicznego kalendarza. Tym razem wystawiają się pod namiotem, w zatoczce przy dróżce z pawilonu muzealnego do wioski piastowskiej. Nie zabraknie atrakcji, cały czas będzie kręcić się koło fortuny z gwarancją wygranej. Będą rozmowy z ludźmi w zielonych mundurach, materiały promocyjno-edukacyjne, niespodzianki. Zapraszamy!   

Dodatkowe informacje, w tym program Festynu, ukażą się niebawem na stronie organizatorów: https://www.biskupin.pl

JP