Asset Publisher Asset Publisher

Back

XXI Zimowy Bieg Trzech Jezior

Za nami kolejna edycja!

W  dniu 10 lutego 2024 r. na terenie Nadleśnictwa Gołąbki odbył się XXI Zimowy Bieg Trzech Jezior. Do rywalizacji stanęło 421 zawodników, na dwóch dystansach: 5 i 15 km. Nagrody zostały zaplanowane dla 40 rodzajów klasyfikacji (m. in. z podziałem na płeć oraz wiek zawodników).

Każda edycja Zimowego Biegu Trzech Jezior łączy sportowców nie tylko z regionu, ale z całego kraju. Impreza ta na stałe wpisana jest w kalendarz imprez biegowych i cieszy się ogromnym zainteresowaniem środowiska biegaczy.  Ponadto uczestnikom niejednokrotnie towarzyszą rodziny i przyjaciele, którzy kibicują na trasie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety startowe z upominkami od Lasów Państwowych, a nasze logo pojawiło się również na pamiątkowych medalach.

Pierwszy zawodnik dłuższą trasę pokonał w zaledwie 50 minut, a na przebiegnięcie dystansu 5 km,  zwycięski biegacz potrzebował tylko 18 minut. Zwieńczeniem imprezy było wręczenie pucharów i nagród. Wśród nagradzających, Lasy Państwowe reprezentował Dariusz Kośmider - inżynier nadzoru p.o. Nadleśniczego Nadleśnictwa Gołąbki.

W tym roku oprócz przygotowania tradycyjnej leśnej dekoracji, urozmaiciliśmy czas uczestnikom leśnym kołem fortuny. Każdy, kto wziął udział w naszym konkursie, mógł się wykazać wiedzą z zakresu ochrony przyrody, pracy leśnika czy świata roślin i zwierząt. Właściwe odpowiedzi zostały nagrodzone upominkami z logo Lasów Państwowych.