Aktualności

Przywrócenie bartnictwa przynosi korzyści dla lasów gospodarczych poprzez korzystanie z naturalnych zapylaczy, jakim są leśne pszczoły miodne.

Ochrona Danych Osobowych

Klauzula informacyjna o ochronie danych osobowych przez Nadleśnictwo Gołąbki. Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO), informujemy, że: Administratorem Twoich danych osobowych jest Nadleśnictwo Gołąbki z siedzibą: Gołąbki 5, 88-420 Rogowo tel. 523024905, adres e-mail golabki@torun.lasy.gov.pl Z Inspektorem Ochrony Danych można skontaktować się poprzez e-mail: iod@comp-net.pl Cel przetwarzania oraz podstawę prawną przetwarzania danych osobowych przedstawia tabela:

Wydarzenia

3 listopada obchodzony jest Hubertus, dzień szczególnie ważny dla myśliwych, jeźdźców i leśników. Ale nie tylko, również jeźdźcy konni świętują w tym czasie zakończenie sezonu. Dla myśliwych to początek jesienno - zimowych polowań.

Sprzedaż drewna, choinek i sadzonek

Nadleśnictwo Gołąbki ogłasza aktualne cenniki sadzonek.

Zagrożenie pożarowe

Na terenie kraju liczba pożarów lasu w ostatnich latach była duża, szczęściem o stosunkowo małej powierzchni, bez tragicznych szkód. Choć każdy pożar to znacząca strata, nie zawsze finansowa, ale na pewno ekologiczna, gdzie giną zwierzęta, rośliny i grzyby. Wśród przyczyn niestety przeważają podpalenia, nieostrożność, głównie czynnik ludzki. Aby temu zapobiegać leśnicy prowadzą wspólne akcje z policją, kładą duży nacisk na działania profilaktyczne.

Zakazy wstępu do lasu

W związku z licznymi przypadkami porzucenia w lesie beczek z nieznaną substancją Dyrektor RDLP w Toruniu wyznaczył nagrodę za pomoc w ujęciu sprawców.