Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Ogłoszenie o naborze

Ogłoszenie o naborze

NABÓR ZEWNĘTRZNY NA WOLNE STANOWISKO: STRAŻNIK LEŚNY W NADLEŚNICTWIE GOŁĄBKI

NADLEŚNICZY NADLEŚNICTWA GOŁĄBKI REPREZENTUJĄC SKARB PAŃSTWA NADLEŚNICTWO GOŁĄBKI

ogłasza nabór zewnętrzny na wolne stanowisko: strażnik leśny

w Nadleśnictwie Gołąbki

 

 

  1. Organizator naboru

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gołąbki

Gołąbki 5

88-420 Rogowo

tel. 52-302-49-05

2.Tryb prowadzenia naboru

Nabór prowadzony jest w oparciu o Zarządzenie nr 52/2022 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu z dnia 27 października 2022 roku w sprawie ustalenia Regulaminu naboru pracowników dla jednostkach nadzorowanych przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu oraz biura RDLP w Toruniu.

 

3.Stanowisko na które prowadzony jest nabór

Nabór jest prowadzony na stanowisko strażnika leśnego.

 

4.Miejsce wykonywania pracy

Stałym miejscem wykonywania pracy zgodnie z § 4 pkt. 2 Ponadzakładowym Układem Zbiorowym Pracy dla pracowników PGL LP z 29 stycznia 1998 r. z późn. zm. jest teren Nadleśnictwa Gołąbki.

 

5.Wymogi obligatoryjne, niezbędne do zatrudnienia na stanowisku strażnika leśnego:

 

  1. 1. Minimalne wymogi formalne dla pracownika zatrudnionego na stanowisku strażnika leśnego w nadleśnictwie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 14 stycznia 2003 r. w sprawie stanowisk, stopni służbowych oraz zasad wynagradzania w Służbie Leśnej z późn. zm.:
  • zdany egzamin   warunkujący nadanie   po   raz pierwszy stopnia służbowego w Służbie Leśnej,
  • wykształcenie wyższe leśne lub średnie leśne i 2 lat pracy oraz spełnienie wymagań, o których mowa w § 3 rozporządzenia
 

„Na stanowisku strażnika leśnego lub starszego strażnika leśnego nie zatrudnia się osoby:

  1. z zaburzeniami psychicznymi, o których mowa w przepisach o ochronie zdrowia psychicznego, lub o znacznie ograniczonej sprawności psychofizycznej; 2)wykazującej istotne zaburzenia funkcjonowania psychologicznego; 3)uzależnionej od alkoholu lub od substancji psychoaktywnych.”

 

Nadleśnictwo skieruje na badania lekarskie w tym zakresie przez podpisaniem umowy o pracę.

 

  1. 2. Spełnienie wymogów określonych   w art. 45   ust.   2   pkt 1-5,   7-8 ustawy z 28 września 1991 r. o lasach.

 

„Pracownikiem Służby   Leśnej może   być   osoba,   która:   1)   jest obywatelem   polskim;

  1. ukończyła 21 lat; 3) ma pełnię praw cywilnych i obywatelskich; 4) posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe; 5) cieszy się nienaganną opinią; 6) zatrudniona jest w pełnym wymiarze czasu pracy; 7) posiada odpowiedni stan zdrowia; 8) nie była karana sądownie za przestępstwo z chęci zysku lub z innych niskich pobudek.”

 

  1. Spełnienie warunków określonych w Zarządzeniu nr 69 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 listopada 2019 r.
  2. ukończony centralny kurs dla kandydatów do pracy w straży leśnej

 

„Warunkiem   zatrudnienia   strażnika   leśnego   jest:   a)   zaliczenie   go   do   Służby   Leśnej i posiadanie wymaganego stażu pracy określonego odrębnymi przepisami; b) spełnianie warunków psychofizycznych na podstawie aktualnego orzeczenia lekarskiego dopuszczającego do pracy z bronią; c) przedstawienie aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności za przestępstwo z chęci zysku lub z innych niskich pobudek; d) ukończenie centralnego kursu dla kandydatów do pracy w Straży Leśnej.”

 

6.Wymagania preferowane

  • posiadanie prawo jazdy kat. B,

  • umiejętność obsługi komputera i urządzeń peryferyjnych oraz umiejętność obsługi oprogramowania MS Office,

  • umiejętność obsługi elektronicznego obiegu dokumentów,

  • umiejętność obsługi Systemu Informatycznego Lasów Państwowych,

  • umiejętność     obsługi     urządzeń      do      monitoringu      wizyjnego będących na wyposażeniu posterunku Straży Leśnej,

  • znajomość przepisów prawnych związanych z gospodarką leśną i uregulowań wewnętrznych obowiązujących w Lasach Państwowych,

  • znajomość przepisów prawa karnego i prawa cywilnego,

  • predyspozycje   osobowe:   umiejętność   pracy   w   zespole, komunikatywność, samodzielność, odporność na stres, odpowiedzialność, dyspozycyjność.

 

7.Ramowy zakres wykonywanych zadań na stanowisku

Szczegółowy zakres zadań dla stanowiska strażnika leśnego został określony w załączniku nr 1 § 16 do Zarządzenia Nr 69 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 listopada 2019 r. w sprawie określenia organizacji i zakresu działania posterunków Straży Leśnej w nadleśnictwach i grup interwencyjnych Straży Leśnej w regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych oraz szczegółowych zasad szkolenia strażników leśnych.

 

8.Wymagane dokumenty

  • CV,
  • list motywacyjny,
  • wypełniony i podpisany kwestionariusz dla kandydata do pracy w PGL LP (załącznik nr 1 do ogłoszenia),
  • kserokopie   dokumentów    potwierdzających   wykształcenie   leśne (studia lub technikum leśne) oraz kwalifikacje zawodowe, ukończone kursy,
  • zaświadczenie o zdanym egzaminie warunkującym nadanie po raz pierwszy stopnia służbowego w Służbie Leśnej,
  • zaświadczenie o ukończeniu centralnego kursu dla kandydatów do pracy w straży leśnej,
  • klauzula informacyjna zawierająca zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb rekrutacji (załącznik nr 2 do ogłoszenia),
  • oświadczenie o niekaralności za przestępstwo z chęci zysku lub innych niskich pobudek (załącznik nr 3 do ogłoszenia).

 

Kserokopie należy potwierdzić własnoręcznym podpisem za zgodność z oryginałem.
Kandydaci  zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną są  zobowiązani do przedłożenia do wglądu oryginałów dokumentów.

 

9.Termin i miejsce składania ofert

Wymagane    dokumenty    aplikacyjne     w     wersji     papierowej     należy    składać w sekretariacie Nadleśnictwa Gołąbki lub przesłać pocztą w terminie do dnia 30 stycznia 2024 r. do godziny 15.00 w zaklejonych kopertach z dopiskiem

 

/NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY- strażnik leśny/

 

W lewym górnym rogu koperty należy zamieścić czytelne imię i nazwisko kandydata, numer telefonu, adres do korespondencji oraz adres e-mail. W przypadku nadesłania dokumentów pocztą decyduje data wpływu dokumentów do sekretariatu Nadleśnictwa Gołąbki.

Oferty wpływające po terminie nie będą rozpatrywane i zostaną odesłane na adres korespondencyjny adresata.

Otwarcie ofert i wyłonienie kandydatów do dalszego postępowania kwalifikacyjnego nastąpi w Nadleśnictwie Gołąbki w dniu 30 stycznia 2024 r. Oferty przesłane drogą elektroniczną nie będą rozpatrywane.

W wyniku analizy i oceny przedstawionych dokumentów oraz oświadczeń zostaną wybrani kandydaci, którzy do 02 lutego 2024 r. zaproszeni będą telefonicznie lub e-mailowo na rozmowę kwalifikacyjną.

W przypadku rozstrzygnięcia naboru lub jego unieważnienia dokumenty osób niezakwalifikowanych będzie można odebrać osobiście w dziale kadr w terminie do 16 lutego 2024 r. Po tym terminie zostaną komisyjnie zniszczone.

 

10.Warunki zatrudnienia

  • praca w pełnym wymiarze czasu pracy,
  • umowa na czas określony 1 roku z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony,
  • wysokość wynagrodzenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 14 stycznia 2003 r. w sprawie stanowisk, stopni służbowych oraz zasad wynagradzania w Służbie Leśnej z późn. zm.,
 
  • świadczenia socjalne, inne świadczenia i uprawnienia zgodne z przepisami branżowymi.

 

11.Dodatkowe informacje

Proces rekrutacji prowadzić będzie Komisja Rekrutacyjna powołana Decyzją nr 1/2024 Nadleśniczego Nadleśnictwa Gołąbki. Rekrutacja prowadzona będzie w trzech etapach:

 

I etap – weryfikacja otrzymanych od kandydatów dokumentów, sprawdzenie formalne oraz ocenę poszczególnych ofert względem ofert innych kandydatów zakończona wyborem maksymalnie 10 osób, których dokumenty zostały najwyżej ocenione przez Komisję Rekrutacyjną,

 

  1. etap – ocenę kwalifikacji zawodowych, wiedzy, umiejętności oraz predyspozycji kandydatów dla danego stanowiska zakończoną wyborem maksymalnie 3 osób, które zostały najwyżej ocenione przez Komisję Rekrutacyjną. Nadleśnictwo Gołąbki zastrzega sobie prawo do kontaktu telefonicznego lub e-mail jedynie z wybranymi kandydatami, którzy zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Głównym tematem pytań podczas rozmowy z Komisja Rekrutacyjną będzie znajomość zagadnień z zakresu stanowiska pracy.

 

  1. etap – wybór kandydata na pracownika spośród grupy maksymalnie 3 osób, którego ostatecznie dokona Nadleśniczy Nadleśnictwa Gołąbki.

 

 

Nadleśniczy Nadleśnictwa Gołąbki zastrzega sobie prawo do unieważnienia naboru na wyżej wymienione stanowisko, na każdym etapie, bez podania przyczyny.