Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Beczki z nieznaną substancją w lesie

Beczki z nieznaną substancją w lesie

W związku z licznymi przypadkami porzucenia w lesie beczek z nieznaną substancją Dyrektor RDLP w Toruniu wyznaczył nagrodę za pomoc w ujęciu sprawców.

Proceder porzucenia beczek z nienaną substancją nie ominął również Nadleśnictwa Gołąbki. W ostatnich dniach stwierdzono taki przypadek na terenie L. Szczepanowo. Niezbędna była reakcja w celu ochrony zdrowia i życia ludzi przebywających w lesie oraz przed ewentualnym skażeniem środowiska naturalnego.

Dlatego Nadleśniczy N. Gołąbki podjął decyzję o zakazie wstępu do lasu, tj. na obszar zagrożonego kompleksu. Zakazem objęto następujące oddziały leśne: 1, 1A, 1B, 1C, 1D, 2, 2A, 2B, 2C, 3, 3A, 3B, 159-161, o łącznej powierzchni 422,62 ha (w załączeniu zarządzenie wewnętrzne oraz mapa).

Zakaz wstępu obowiązuje od 14 czerwca do 30 lipca 2021 roku. Zagrożony teren został oznakowany urzędowymi tablicami "ZAKAZ WSTĘPU" z wpisanym terminem obowiązywania. 

Informacja w tej sprawie została przekazana do miejscowych samorządów, WIOŚ w Bydgoszczy, Stacji Sanitarno-Epidemicznej w Mogilnie, PTTK O/ Żnin, PZŁ Nadnoteckie Koło Łowieckie, również do lokalnych mediów.

Józef Popiel

rzecznik prasowy N. Gołąbki