Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Zagraliśmy w Wieś Mocy

Zagraliśmy w Wieś Mocy

Za nami siódma edycja happeningu edukacyjnego zorganizowanego w formie gry terenowej przez Stowarzyszenie Młode Dęby na terenie Wioski Mocy w Parlinie.

Impreza z 15 sierpnia br zgromadziła rekordową liczbę zainteresowanych, trasę przygód pokonało prawie 70 drużyn. Samych uczestników zabawy było ok. 240 osób, zaś kilkuset poszukiwało atrakcji na stoiskach zorganizowanych przez organizatorów. Pośród nich wystawiali się również leśnicy z Nadleśnictwa Gołąbki.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się materiały edukacyjne, ale i loteria – koło fortuny z atrakcyjnymi fantami.

Zadaniem uczestników było odwiedzenie wszystkich zakątków na terenie Wioski Mocy i wykonanie zadań, za które otrzymywali drewniane dukaty i stemple na kacie przygody. Gracze wędrowali do zielarki, łucznika, dendrologa, wędkarza, budowniczego wież, wikliniarza, zwierzyńca, witrażysty czy dziejopisarki. Mogli też wziąć udział w dodatkowych grach i zabawach animacyjnych, m.in. w biegu na małych szczudłach, rzucie do celu katapultą, grze w kółko-krzyżyk oraz biegu w nartach. Podczas wydarzenia można był skosztować wiejskiego jadła.

Oprócz leśników wystawiali się również inni partnerzy, w tym: LGD Sąsiedzi Wokół Szlaku Piastowskiego, KGW Krzekotowo, dziejopisarka, zielarki, Pracownia Artystyczna (witraże), kącik animacyjny.

Tegorocznej edycji gry przyświecał szczytny cel - pomoc nastoletniemu mieszkańcowi Dąbrowy Michałowi Weihsowi. W czasie jej trwania przeprowadzono zbiórkę charytatywną na zakup protezy, udało się zgromadzić blisko 1,5 tys. zł. Chłopiec uczestniczył w wydarzeniu osobiście, czuwając nad zwierzyńcem oraz opowiadając o swojej pasji - hodowli  jednej z najmniejszych ras kur na świecie (sebrytki).

Na leśnym stoisku dało się odczuć spore zainteresowanie najmłodszego pokolenia sprawami przyrodniczymi. Były zapytania o zwierzęta w naszym lesie, które można spotkać podczas wędrówek i spacerów. Młodzież ciekawa była również pracy samych leśników. Koło fortuny kręciło się przez cały czas trwania imprezy, na większość pytań znalazła się dobra odpowiedź. Zapotrzebowanie na podobne spotkania urozmaicone w gry i zabawy terenowe jest duże. Ludzie w zielonych mundurach są dobrymi kompanami przy organizacji podobnych przedsięwzięć. Lata doświadczeń i współpracy z partnerami społecznymi robią swoje …

JP