Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

XIX Zimowy Bieg Trzech Jezior

XIX Zimowy Bieg Trzech Jezior

Dwa dystanse- 5 i 15 km, 3 jeziora, 421 zawodników, a to wszystko w naszym lesie. Już po raz dziewiętnasty na terenie Nadleśnictwa Gołąbki odbył się Zimowy Bieg Trzech Jezior. Gdyby nie pandemia, tegoroczne wydarzenie byłoby jubileuszowym XX biegiem zorganizowanym przez Urząd Miejski i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie.

               Każda edycja Zimowego Biegu Trzech Jezior łączy sportowców nie tylko z regionu, ale z całego kraju. Impreza ta na stałe wpisana jest w kalendarz imprez biegowych i cieszy się ogromnym zainteresowaniem środowiska biegaczy. Ponadto uczestnikom niejednokrotnie towarzyszą rodziny i przyjaciele, którzy kibicują na trasie. Nie inaczej było i w tym roku. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią organizatorzy umożliwili zapisy dla 500 uczestników. Ostatecznie na starcie pojawiło się 421 zawodników. Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety startowe z upominkami od Lasów Państwowych, a nasze logo pojawiło się również na pamiątkowych medalach.

               Trzeba przyznać, że warunki pogodowe panujące w sobotnie przedpołudnie, były bardzo korzystne dla zawodników. Delikatny mróz i słońce zapewniły wyjątkowe wrażenia dla ciała i ducha. Zawodnicy wystartowali o godz. 11 na dystansie 15 km, a na krótszej trasie- o 11.35. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Runowo biegom towarzyszyły pojazdy elektryczne prowadzone przez strażników leśnych oraz Adama Hutka, który przy pomocy drona przygotował relację z biegu.

Pierwszy zawodnik dłuższą trasę pokonał w niecałe 51 minut, a na dystans 5 km zwycięski biegacz potrzebował tylko 18 minut. Zwieńczeniem imprezy było wręczenie pucharów i nagród. Wśród nagradzających Lasy Państwowe reprezentowali: Honorata Galczewska- rzecznik prasowy RDLP w Toruniu, Benedykt Sadowski- nadleśniczy, Jarosław Dłutkowski- zastępca nadleśniczego oraz Dariusz Kośmider- inżynier nadzoru i rzecznik prasowy Nadleśnictwa Gołąbki.

               W tym roku oprócz przygotowania tradycyjnej leśnej dekoracji, urozmaiciliśmy czas uczestnikom naszym kołem fortuny. Każdy odwiedzający mógł się wykazać wiedzą z zakresu ochrony przyrody, pracy leśnika czy świata roślin i zwierząt. Właściwe odpowiedzi zostały nagrodzone upominkami Lasów Państwowych.

               Wydarzeniu towarzyszyła TVP Poznań, która przygotowała specjalny reportaż o XIX Zimowym Biegu Trzech Jezior, zapraszamy do obejrzenia relacji i wypatrywania nas leśników.,